O mnie

Kim jestem?

Witam,

Mam na imię Karol. Jestem mężem, tatą dwójki córek i absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Inżyniera Komputera. Od 2003 roku prowadzę firmy związane z optymalizacją procesów IT. W pierwszej firmie produkowałem system do rozliczeń kopii i wydruków. W 2009 roku podczas majowej rozmowy z sąsiadem dowiedziałem się, że jest Komornikiem Sądowym. Ponieważ większość informacji pozyskiwałem wtedy z mediów, na początku włączyłem tryb „ostrożności”. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, gdyż Komornicy, asesorzy i pracownicy kancelarii to ludzie z radościami, problemami, emocjami jak każdy inny. Zawód, który wykonują, jest niezwykle potrzebny, o czym najczęściej przekonujemy się, gdy sami nie otrzymamy należnych pieniędzy.

Sąsiad mój poprosił mnie o pomoc przy kilku „dużych” problemach dotyczących kancelarii. Problemy te okazały się dosyć proste do rozwiązania i w niedługim czasie ilość pracy, która została wygenerowana z powodu artykułu 8 i możliwe zyski z tego tytułu spowodowały, że w 2011 roku porzuciłem starą firmę i założyłem nową o nazwie Vision Consulting. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania dla korporacji, zacząłem produkować programy (nakładki) dla Komorników Sądowych.

Od początku moim celem było stworzenie aplikacji działających pod oboma programami komorniczymi, intuicyjnymi w obsłudze i przystępnymi w cenie. W międzyczasie rozwinęliśmy również część firmy odpowiedzialną za obsługę kancelarii komorniczych.

Doświadczenie jak technicznie/informatycznie prowadzić kancelarię komorniczą chcę przekazać na tym blogu, aby Komornik Sądowy mógł skupić się na pracy merytorycznej.